Salut, Esport i Amics!

       EsKola d'atletisme / Klub / Runners     

  • IMG20220521212623[1]
  • IMG20220312140006

 Campions de Catalunya de Clubs Sub14 (PC i Aire Lliure)

 

Podeu  consultar  els  darrers  resultats a la pestanya: "RESULTATS OFICIALS"


Notícies


Volver al resumen

10/04/2022

CAMPIONAT DE CATALUNYA DE CLUBS "LLIGA CATALANA"

Aquest mes d'abril s'han disputat les dues Jornades del Campionat de Catalunya de Clubs (conegut abans com a Lliga Catalana), on competeixen els millors clubs de Catalunya dividits en diferents grups. El Canaletes, ho ha fet aquest any en el Grup "C", a Mollet de Vallès els dies 3 i 10 d'abril, aconseguint la 4a posició amb la suma de punts de les dues jornades (374 + 295,5 = 669,5), la qual cosa suposa mantenir la categoria per a la propera temporada.

Les puntuacions són la suma dels resultats de les proves en categoria femenina i masculina i algunes noves que es van incorporant, com 4 x 100 mixte i el 2 x 1500 mixte. I els atletes que han format l'equip han sigut aquests:

Isabel Nuñez - 100 mll - 200 mll - 4x100 i 4x100 Mixte
Rita Subias - 100 mll - 200 mll - 4x100 i 4x100 Mixte
Marina Colomé - 800 mll - Pes - 4x400 i 2x1500 Mixte
Clara Colás - 800 mll i 1500 mll
Júlia Català - 100 mt i 400 mt
Lola Valiente - 400 mt - 1500 mll i 4x400
Sandra Galcerán - 3000 m. obst i Pes
Clara Llaneras - 3000 m obst i 5000 mll
Júlia Guinovart - Alçada - Javelina i 4x400
Silvia Fortuño - Alçada
Berta Pedro - Triple i Llargada
Claudia Moya - Triple i Llargada
Marta Castells - Disc i Perxa
Claudia Carvajal - Disc
Berta Hervás - Martell - 100 mt - 4x100 i 4x400
Sara López - Martell
Carla García - 5000 m marxa
Aina Urrutia - 5000 m marxa i Javelina
Mariona Peralta - 400 mll i 4x100
Aina Galán - 400 mll
Anna Lunar - 5000 mll
Marta Méndez - Perxa

Adrià Alfonso - 100 mll - 200 mll - 4x100 i 4x400
Roger Ponce - 100 mll - 200 mll - 4x100 i 4x400
Jordi Martínez - 800 mll
Martí Mont - 800 mll i 1500 mll
Xavier Martínez - 110 mt - 400 mt i 4x400
Lluc Pont - 400 mll i 110 mt
Roger Blázquez - 3000 m obst - 5000 mll i 2x1500 Mixte
Mario Luengo - 3000 m obst
Alex Teruel - Perxa
Miquel Fernández - Perxa
Nil Segura - Llargada - Triple i 4x100
Jan Díaz - Llargada i Alçada
Juan Aoiz - Pes i Triple
Alejandro Robledo - 400 mll - Pes i 4x100
Sergi Castell - 400 mll - Javelina i 4x100 Mixte
Victor Guerrero - Javelina i Martell
Julià Urrutia - 5000 m marxa i Disc
Hugo Torre - 5000 m marxa
Nin Messeguer - 4x100 Mixte
Pau Navarro - 5000 mll
Alan García - Alçada
Bernat Amadas - Disc
Sergi Bellver - Martell

Enhorabona a tots!! Bona feina d'equip!!



Volver al resumen



Correo
Instagram