Salut, Esport i Amics!

            EsKola d'atletisme / Klub - Temporada 2017-18

  KNLTS SUB16 (M) Campions de Catalunya Aire Ll. 2018 i PC 2019

                           (Foto: Jordi López)

           Campions Final "B" Cnat. Catalunya Clubs 2019 


Podeu  consultar  els  darrers  resultats  als  enllaços de la banda dreta de la pàgina i la resta a la pestanya "RESULTATS OFICIALS"

 

Notícies


Volver al resumen

23/06/2019

CAMPIONAT DE CATALUNYA DE PROMOCIÓ

El passat cap de setmana 22 i 23 de juny es van disputar, a l’Estadi Municipal Les Bases de Lleida, les Jornades Finals dels Campionats de Catalunya de les categories de Promoció (Sub10, Sub12, Sub14 i Sub16), amb la participació de gairebé una quarantena d'atletes KNLTS, que es s'havien classificat per competir entre els millors en disputar les seves respectives jornades prèvies.

Els resultats més destacats van arribar de part dels nostres SUB16, que van obtenir un total de 10 medalles (1 Or, 5 Plates i 4 Bronzes). Però també es van aconseguir un bon grapat de places de finalista de totes les categories. Aquí podeu veure les proves i els resultats de tots els atletes knlts:

Sub10
Luca Mastrolilli - 60 mll (9''40-9''48) 5è
Lucia Balunek - 60 mll (10'13'') SF
Emma Veiga - Alçada (1,02 m) 8a

Sub12
Alessandro Balunek - 600 mll (1'47''29) 4rt
Nil Munté - 2.000 mll (7'57''66) 15è
Pol Brió - 2.000 mm (11'53''23) 11è

Sub14
Luca Papasidero - 80 mll (10''94) SF / 150 mll (20''94) SF
Victor Roche - 1.000 m obst (3'13''69) 5è
Jan Díaz - Disc (28,05 m) 5è
Nil Cumplido - 3.000 mm (20'41''89) 13è
Arnau Martín - 3.000 mm DS
Alessadra Mattei - 220 mt (35''05-35''18) 5a / Perxa (2,35 m) 6a
Marta Mestre - 1.000 m obst (3'41''93) 10a
Ariadna Abadias - Triple (9,61 m) 8a

Sub16
Alejandro Robledo - 100 mll (12''30) SF/ 300 mll (38''87) SF
Arnau Gómez - 300 mll (35''71) 2n PLATA / 300 mt (39''11) OR
Pol Boncompte - 600 mll (1'31''13) 10è
Marc Molina - 1.000 mll (2'50''05) 8è
Gerard Griful - Alçada (1,59 m) 8è
Ignacio Aoiz - Perxa (3,60 m) 3r BRONZE
Miquel Fernández - Perxa (3,35 m) 7è
Tariku Batiste - Perxa (3,25 m) 8è
Nil Segura - Llargada (6,37 m) 2n PLATA
Eloi Jané - Pes (12,83 m) 3r BRONZE / Martell (53,34 m) 2n PLATA
Adrià Alsina - Disc (37,47 m) 3r BRONZE
Carles Mestre - 5.000 mm (25'32''91) 2n PLATA
Sergi Castell - 5.000 mm (28'15''84) 7è
Hugo Torre - 5.000 mm (32'02''83) 9è
Marc Martín - 5.000 mm (33'36''44) 10è
Pol Cumplido - 5.000 mm (34'09''82) 11è
Paula Domínguez - 600 mll (1'40''37) 2a PLATA
Marta Castells - Perxa (2,55 m) 7a
Carola Blanco - Pes (11,37 m) 3a BRONZE
Aina Urrutia - 3.000 mm (15'55''92) 6a
Carla García - 3.000 mm (17'06''69) 11a
Berta Comas - 3.000 mm AB

Enhorabona a tots!!



Volver al resumen