Salut, Esport i Amics!

Comencem els entrenaments de la temporada 2022-23!

  • IMG_8404
  • IMG_8351


Campions de Catalunya de Clubs Sub14 (PC i Aire Lliure)

  • IMG20220521212623[1]
  • IMG20220312140006

 

 

Podeu  consultar  els  darrers  resultats a la pestanya: "RESULTATS OFICIALS"


Com podeu veure, no ens és posible tenir actualitzat l'apartat de "Notícies" a causa d'un problema a la pàgina web de la Federació Espanyola d'Atletisme que no ens permet consultar els resultats oficials de les darreres competicions!!!

 

Notícies


Volver al resumen

18/06/2022

CAMPIONAT DE CATALUNYA DE PROMOCIÓ

Dissabte passat, 18 de juny va tenir lloc a Castellar la Jornada Final del Cnat. de Catalunya de promoció, on van competir prop d'una vintena d'atletes de l'Escola d'atletisme Canaletes de les categories Sub10, Sub12 i Sub14, que van classificar-se per aquestes finals a la Jornada prèvia (11/6) disputada a Vilanova i la Geltrú, amb la particiació de 26 dels nostres atletes i molts dells en més d'una prova.

El més destacat van ser les medalles aconseguides per els atletes Sub14 i les bones actuacions en general de tots amb moltes places de finalista. Aquestes medalles van ser 2 d'Or per l'Héctor Robledo als 150mll i als 600 mll, un altre Or per Alessandro Balunek als 1.000 m obstacles i una Plata per Keita Casacuberta en Salt amb Perxa.
Aquestes van ser les proves i els resultats de tots ells:

Sub10
- Aleix Robuster - Alçada (1,12 m) 4rt
- Nicolás Hernández - 1.000 m marxa (7'32''03) 15è
- Alba Robledo - 60 mll (10''09) SF - Llargada (3,23 m) 8a

Sub12
- Miquel Sunyer - 2.000 mll (7'29''92) 9è
- Jaume Riera - 2.000 m marxa (13'26''97) 7è
- Lucia Balunek - Pilota (21,77 m) 10a

Sub14
- Niraj Fondegloria - 80 mll (11''31) SF - 600 mll (1'49''72) 11è
- Héctor Robledo - 150 mll (18''79 - 18''40) 1er OR - 600 mll (1'33''99) 1er OR
- Guillem Sunyer - 600 mll (1'36''89) 4rt
- K. Casacuberta - 220 mt (32''25 - 31''85) 4rt - Perxa (2,60 m) 2n PLATA
- Alessandro Balunek - 1.000 m obstacles (3'11''86) 1er OR
- Luca Mastrolilli - Alçada (1,38 m) 14è - Llargada (4,93 m) 7è
- Pol Brió - 3.000 m marxa (16'49''92) 6è
- Marina Griful - 80 m tanques (13''96 - 14''07) 5a - Perxa (2,10 m) 7a
- Cecilia Torres - 220 m tanques (34''49 - 34''97) 5a
- Júlia Magriñá - Perxa (2,10 m) 8a
- Cristina Puente - Perxa (1,95 m) 11a
- Emma Veiga - Llargada (4,43 m) 9a
- Carla Villuendas - Martell (30,95 m) 6a

Enhorabona a tots i totes els que fomen part de l'Escola d'atletisme KNLTS!!!

 IMG20220521212623[1].jpg


Volver al resumen



Correo
Instagram